Prywatny Tutor

tel. 07703 015 329

 

W matematyce nie ma "czary-mary" i wiedzy tajemnej. To po prostu logika. To drugi język ojczysty człowieka, ponieważ każdy z nas ma wrodzone umiejętności matematyczne.

Małe dzieci uwielbiają zliczać wszystko co się tylko pojawi, fascynują się dużymi liczbami. Są one dla nich jak dinozaury - boją się ich, ale jednocześnie są nimi oczarowane.

Jestem umysłem ścisłym, nauczycielem nauk przyrodniczych i rodzicem.
I jak każdy rodzic pragnę dla mojego dziecka jak najlepiej. Chcę aby mogło wchodzić w kolejne, coraz to trudniejsze etapy w życiu z ugruntowanymi podstawami.

Dlatego bacznie śledzę państwowy program nauczania oraz wymogi uniwersyteckie (poziom egzaminów A-level, który to decyduje o tym czy i o jakie studia można się ubiegać) i porównuję do programu realizowanego w szkołach podstawowych i średnich. Niestety często się one nie pokrywają.

Abyśmy mogli posłać dziecko na studia to musi ono zdać na najwyższym poziomie A - level exam (najlepiej na A*). Aby mieć szansę bycia dopuszczonym do zadań na najwyższą ocenę uczeń musi wykazywać się ponadprzeciętną wiedzą z danego przedmiotu (m.in. z matematyki obowiązkowo). Aby taką wiedzę nabyć musi trafić do czołówki klasowej już w szkole podstawowej - najpóźniej w Year 5 KS2). Dodatkowo uczeń chcący dostać się do Grammar School - czyli szkoły, która zapewnia doskonałe przygotowanie do A- level na najwyższym poziomie - musi zdać egzamin eleven plus (do którego szkoła podstawowa nie przygotowuje).

Dzieci maja matematykę we krwi i tylko od nas zależy czy zachęcimy je do doskonalenia własnych umiejętności w tej dziedzinie.

Oferuję prywatne lekcje matematyki dla uczniów szkoły podstawowej (KS1 & KS2) - poziomy od 4 do 6 (levels 4 - 6).

Year 4 - 6 - rozwiązywanie zadań na poziomie 11 plus exam; KS2 SATs level 6.

Year 6 - rozwiązywanie zadań na poziomie olimpiady matematycznej (UK Junior Mathematical Challenge).